Event
4. juli 2025
Sommerafslutning for startups

Fredag den 4. juli kl. 14 mødes vores startups i Forskerparken til en uformel sommerafslutning.
Her er der mulighed for at ønske hinanden en god sommer over en øl eller sodavand – og måske tage et spil i solen. Havespillene står klar, så find konkurrencegenet frem og planlæg allerede nu, hvem du vil udfordre!

Ny CFO i Syddanske Forskerparker
Vi er glade for at byde velkommen til Jeppe Ørsøe Johansen, som er ny økonomidirektør i Syddanske Forskerparker.

Reynolds & Moore får kontor i Forskerparken
Reynolds & Moore bliver en del af et stærkt tech-miljø tæt på robotklyngen og andre innovationsdrevne virksomheder.

SDU Analytics får kontor i Videnbyen
Her bliver de en del af et stærkt fagligt miljø sammen med blandt andre SDU RIO.

82 fodboldtrøjer for en vigtig sag i Forskerparken
Fredag var kantinen i Forskerparken opyntet med fodboldtrøjer i alle farver.

Philips får kontor i Forskerparken
Philips har etableret sig i Forskerparken, hvor deres Hospital & Ambulatory Monitoring-team nu har base.

Forsvarets Dronecenter tiltrækker nye virksomheder til Forskerparken
Med Forsvarets Dronecenter i Forskerparken er en stor national investering landet på Fyn, og effekten kan allerede mærkes.

JEMAC Rekruttering ApS er ny lejer i Forskerparken
Vi er glade for at byde JEMAC Rekruttering ApS velkommen som ny virksomhed i Forskerparken.

Herd Robotics får kontor i Forskerparken
Vi byder velkommen til Herd Robotics, en ny startup i Forskerparken, der udvikler autonome robotløsninger til landbruget.

TIMIK flytter ind i Forskerparken
Syddanske Forskerparker glæder sig over at kunne byde endnu en MedTech-virksomhed velkommen.
