Nyhed

26. august 2025

Velkommen til Digital ApS

Vi er glade for at byde Digital ApS velkommen som ny virksomhed i Forskerparken.

Digital ApS er ny virksomhed i Forskerparken i Odense

Vi har fornøjelsen af at byde Digital ApS og Gert Juul Thomsen velkommen som ny beboer i Forskerparken i Odense.

Digital ApS er specialiseret i rådgivning og implementering af Uniconta – et moderne og fleksibelt ERP-system, der samler økonomi, lager, projektstyring og produktion i én brugervenlig platform. Virksomheden hjælper især små og mellemstore virksomheder med at skabe overblik og struktur i en travl hverdag.

Bag Digital ApS står Gert Juul Thomsen, der har mange års erfaring med økonomistyring og digitalisering. Han arbejder tæt sammen med kunderne og tilpasser hver løsning efter virksomhedens konkrete behov og processer.

“Jeg havde brug for en professionel ramme omkring min virksomhed – et sted, der signalerer kvalitet og stabilitet over for mine kunder. Forskerparken er det perfekte match,” fortæller Gert Juul Thomsen.

Gert har base i vores åbne kontorlandskab og er allerede godt i gang med at hjælpe virksomheder på vej med deres digitale omstilling.

Vi ser frem til at følge Digital ApS´ udvikling og er glade for at vores kontorfællesskab danner rammen om deres videre rejse.

nyheder

Hold dig opdateret om hvad der sker hos os

Alle Nyhed
International topforskning flytter ind i Forskerparken
Syddanske Forskerparker har fået en ny, international forskningsaktør i huset.
Ny CFO i Syddanske Forskerparker
Vi er glade for at byde velkommen til Jeppe Ørsøe Johansen, som er ny økonomidirektør i Syddanske Forskerparker.
Reynolds & Moore får kontor i Forskerparken
Reynolds & Moore bliver en del af et stærkt tech-miljø tæt på robotklyngen og andre innovationsdrevne virksomheder.
SDU Analytics får kontor i Videnbyen
Her bliver de en del af et stærkt fagligt miljø sammen med blandt andre SDU RIO.
82 fodboldtrøjer for en vigtig sag i Forskerparken
Fredag var kantinen i Forskerparken opyntet med fodboldtrøjer i alle farver.
Philips får kontor i Forskerparken
Philips har etableret sig i Forskerparken, hvor deres Hospital & Ambulatory Monitoring-team nu har base.
Forsvarets Dronecenter tiltrækker nye virksomheder til Forskerparken
Med Forsvarets Dronecenter i Forskerparken er en stor national investering landet på Fyn, og effekten kan allerede mærkes.
JEMAC Rekruttering ApS er ny lejer i Forskerparken
Vi er glade for at byde JEMAC Rekruttering ApS velkommen som ny virksomhed i Forskerparken.
Herd Robotics får kontor i Forskerparken
Vi byder velkommen til Herd Robotics, en ny startup i Forskerparken, der udvikler autonome robotløsninger til landbruget.
TIMIK flytter ind i Forskerparken
Syddanske Forskerparker glæder sig over at kunne byde endnu en MedTech-virksomhed velkommen.